Naujienos

Pikelių naujienos

ADVENTO POPIETĖ

Daugelio namus Advento laikotarpiu papuošia vainikas. Vainiko forma simbolizuoja saulę, gamtos pilnatvę, šviesą, bendrystę. Pikelių Švč. Trejybės bažnyčios parapijiečiams Advento vainiko pynimas ir popietės  prasmė – pranešti, kad artėja Kalėdos, pasiruošti joms,  priminti, kas yra tikroji šviesa, tai įžanga į tradiciją.

Kasmet Advento vainiką Pikelių Šv. Trejybės bažnyčiai nupina gyventojai.  Nupintas vainikas pakabinamas ir  ant bažnyčios lauko durų, kuris  kviečia užeiti į bažnyčią. Popietės metu uždegama simbolinė žvakė. Dalyviams kunigas pateikia daug įdomios informacijos apie Advento vainiko reikšmę, simboliką ir pakviečia visus pakabinti vainiką ant savo namų  lauko durų. Šventišką pakilią nuotaiką popietės metu kuria pakviesti dainininkai, skaitovai.

Adventas yra metas atnaujinti senuosius, taisyti apleistus, nutiesti naujus kelius nuo žmogaus prie žmogaus. Tai metas įžiebti šviesą vienas kitame, meilę ir džiaugsmą. Šį popietė yra ne atsitiktinė, tai noras sukviesti visus, surasti bendrystę.

Sušildyti Advento žvakės liepsnelės, dvasingų melodijų ir nuoširdžių palinkėjimų popietės dalyviai neskuba išsiskirstyti ir visi vaišinasi arbata, iškeptu pyragu bei  atsineštomis vaišėmis

Leave a Reply